Розпочали роботу освітні центри "Крим - Україна" та "Донбас-Україна"
![Розпочали роботу освітні центри](/pub/cdn/1606134936_студенты.jpg)
Робота освітніх центрів "Крим - Україна" та "Донбас-Україна" триватиме до 24 вересня. Завдяки ним абітурієнти з окупованих територій можуть вступити до українських вишів за спрощеною системою.
Як відбувається вступна кампанія цього року - дізнавалась кореспондентка Суспільного Крим Анастасія Терещук.
Абітурієнт з ОРДЛО та окупованого Севастополя розповів, чому обрали саме Таврійський національний університет.
«В цьому університеті є програма Донбас-Україна на спеціальності менеджмент», - розповідає про вибір університета абітурієнт з ОРДЛО.
Студент з окупованого Севастополя каже, що в ТНУ є спеціальність за якою він хотів навчатися.
«Вибрав цей інститут, тому що тут є спеціальність, яка мене приваблює і в майбутньому мені хотілося б працювати за цією спеціальністю – спортивний реабілітолог».
Батько одного з абітурієнтів розповів, чи мали вони проблеми з перетином адмінмежі.
«На щастя, на зараз, вже ніяких проблем немає,тому що окупаційна влада скасувала заборону на виїзди з Крима, тобто можливо не можна сказати, що комфортно, але можливо».
Керівниця освітніх центрів "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" Юлія Кобиліна розповіла про документи, які має надавати абітурієнт з окупованих територій.
«Вступники повинні нам надати такі документи: це в першу чергу заява, яку вони заповнюють у нас, далі сертифікати незалежного оцінювання з 2018 по 2021 року на вибір, за наявності, якщо були такі. Далі, довідка про взяття на облік переміщених осіб, якщо вона є, якщо, наприклад, у дитини немає відповідно до закону України про статус переміщених осіб, можуть надавати довідку батьків або опікунів, якщо така ситуація складається це особливо стосується абітурієнтів з автономної республіки Крим. Далі 4 фотокартки ¾ та документ про освіту. Ми чекаємо з окупованих територій молодь».
Директор центру "Крим-Україна" Олександр Бесараб розповів скільки абітурієнтів звернулися до освітніх центрів та що їх цікавить.
«Оскільки ми працюємо лише другий день, тому що очне відкриття було загалом 8 людей. Троє було з Донбасу і п’ять було з території Криму.Поки що майбутні абітурієнти дізнаються інформацію збирають,які спеціальності відкриті, які закриті, на деякі було пару абітурієнтів, які лише закінчують екстерном школу і дізнавались, які документи потрібно для подачі до центру».
Приїжджають до освітнього центру не лише абітурієнти, але й учні 10-их класів.
Батько абітурієнта з окупованого Севастополя розповів, яким чином вони планують здавати ЗНО.
«Ми приїхали заздалегідь, тому що дитина закінчила 10-ий клас і йому ще рік навчатися. Ми от за допомогою спеціалістів Вишу намагаємось визначити, яким алгоритмом нам найкраще діяти, чи вступати до 11-ого класу на підконтрольній території і здати ЗНО, або скористатися пільговою програмою вступу до Вишів дітей з окупованих територій. Мабуть все ж таки будемо користуватись пільговою програмою».
Також батько розповів, чому обрали саме ТНУ.
«Університет Вернадського, він із самого початку, коли був переведений з Криму, був орієнтований в більшості на абітурієнтів з Криму.Так як ми розуміємо, що в нас є певні проблеми з конкурентністю відносно дітей, які навчаються з 1 по 11 клас на підконтрольній території, тому ми вирішили звернутись до Вернадського, до кримського вузу».
![Читайте новини Криму на сайті Суспільне Новини](/pub/cdn/1688998732_Суспільне крим.jpg)
![Стосунки українців з Кримом набагато довші за росіян та Російської імперії - літературознавиця](/pub/cdn/1688928749_Крим.jpg)
![До окупації кримські театри майже не висвітлювали тему Криму та українську культуру - театральна режисерка](/pub/cdn/1688895103_театр.jpg)
![Український режисер з Криму Сенцов отримав контузію на фронті](/pub/cdn/1688923901_Олег Сенцов.jpg)
![Крим в українському культурному просторі: «Кримське питання» на Суспільному](/pub/cdn/1688891470_Кримське питання.jpg)
![У районі Керчі окупанти збили крилату ракету](/pub/cdn/1688894989_Керч.jpg)
![Керч та Джанкой заливало, а біля Кримського мосту кружляв смерч: наслідки негоди](/pub/cdn/1688890629_Джанкой.jpg)
![У Міноборони визнали підрив Кримського мосту минулого року українською операцією](/pub/cdn/1665304036_Кримський міст.jpg)