Перші сигнали щодо початку звільнення Криму ми отримаємо у Запорізькій та Херсонській областях – Рефат Чубаров
![Перші сигнали щодо початку звільнення Криму ми отримаємо у Запорізькій та Херсонській областях – Рефат Чубаров](/pub/cdn/1625209952_Рефат Чубаров.jpg)
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що з появою «добровільних дружин» у тимчасово окупованому Криму розпочнеться справжня шпигуноманія.
Про це він повідомив в етері телемарафону «Єдині новини».
За його словами, окупаційна влада у Криму протягом дев'яти років заохочувала донесення на людей, аби в суспільстві панував постійний абсолютний страх. Відповідно, мета створення «добровільних дружин» – це посилення напруження в суспільстві, залякування населення та його мобілізація довкола органів окупаційної влади.
«Ініціативи щодо створення таких організованих груп, які б займалися донесенням інформації, вони вже здійснювали і раніше. Я пам’ятаю, що декілька місяців тому ми отримували інформацію про те, що окупаційна влада намагалася створювати «добровольчі пожежні дружини». Абсолютно не вистачало та не вистачає професійних пожежників в Криму, а після того, як почали відбуватися вибухи й була атака на військовий аеродром в Новофедорівці, а потім знищення потужного складу боєприпасів в Джанкойському районі – вони під виглядом того, що міста і селища півострова потребують додаткових пожежників, почали набирати їх з числа так званих «козачих формувань». Але згодом ця ініціатива десь зникла. А тепер ми бачимо, що вони заохочують місцеве населення до організації таких «добровільних дружин». Ця справа є серйознішою, адже в Криму окупаційна влада за всі ці 9 років заохочувала донесення на людей. Вона намагалася, щоб в суспільстві панував страх. Я не скажу, що багато знаходилося таких «стукачів», але на півострові й досі залишається чимале середовище проросійських людей», – зауважив Чубаров.
У свою чергу, Генштаб ЗСУ наголошує, що наразі в окупантів є проблема нестачі співробітників правоохоронних органів через війну в Україні, а тому, побоюючись активізації проукраїнського руху, окрім патрулювання захопленого Севастополя, одним із завдань згаданих підрозділів має бути виявлення та донесення інформації про коригувальників та диверсантів на півострові.
«Вони доносили на кримськотатарські весілля, українські пісні. Вони моніторять соцмережі і там знаходять загрози для російської влади… Тепер, коли звільнення Криму стає невідворотним, окупанти хочуть це все переформатувати в організовані групи. Ми отримали відомості, що ці групи будуть навчати, як розпізнавати коригувальників, знаходити в натовпі схожих на диверсантів людей. Я уявляю собі, яка шпигуноманія розпочнеться», – сказав голова Меджлісу.
До того ж він підкреслив, що на сьогоднішній день окупанти прагнуть посилити напруженість в суспільстві та залякати місцеве населення.
«Думаю, що вони не дуже добре розбираються в психології кримських татар та етнічних українців. Чим більше окупанти в Криму здійснюють дії, спрямовані на утримання Криму – побудову фортифікаційних споруд, створення таких «дружин», тим більше це дає людям моральне піднесення, вони очікують на звільнення Криму», – зазначив Чубаров.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу також додав, що перші сигнали про деокупацію Криму, ми побачимо в Запорізькій та Херсонських областях, коли буде звільнено Мілетополь, перекрито суходол та ЗСУ підійдуть до захопленого росіянами Чонгару.
Читайте нас у Telegram
![Читайте новини Криму на сайті Суспільне Новини](/pub/cdn/1688998732_Суспільне крим.jpg)
![Стосунки українців з Кримом набагато довші за росіян та Російської імперії - літературознавиця](/pub/cdn/1688928749_Крим.jpg)
![До окупації кримські театри майже не висвітлювали тему Криму та українську культуру - театральна режисерка](/pub/cdn/1688895103_театр.jpg)
![Український режисер з Криму Сенцов отримав контузію на фронті](/pub/cdn/1688923901_Олег Сенцов.jpg)
![Крим в українському культурному просторі: «Кримське питання» на Суспільному](/pub/cdn/1688891470_Кримське питання.jpg)
![У районі Керчі окупанти збили крилату ракету](/pub/cdn/1688894989_Керч.jpg)
![Керч та Джанкой заливало, а біля Кримського мосту кружляв смерч: наслідки негоди](/pub/cdn/1688890629_Джанкой.jpg)
![У Міноборони визнали підрив Кримського мосту минулого року українською операцією](/pub/cdn/1665304036_Кримський міст.jpg)