У Кримському домі в Києві стартували курси з кримськотатарської мови. Що відомо
![У Кримському домі в Києві стартували курси з кримськотатарської мови. Що відомо](/pub/cdn/1632919600_кримтат.jpg)
У Кримському домі в Києві стартували курси з кримськотатарської мови. Щонеділі кожен охочий безкоштовно може відвідати заняття базового, середнього та просунутого рівня мови. Як проходить урок та чому можна навчитись всього за одне заняття - розповідає кореспондентка Суспільного Крим Анастасія Рашко.
"Я зареєструвалась на свій перший курс кримськотатарської мови у Кримському домі. Записалась у групу для початківців. Це для тих, хто хоче володіти кримськотатарською на базовому рівні", - зазначила кореспондентка Суспільного Крим.
Зазначається, що участь в курсах беруть не лише кримські татари, а й українці.
"Зараз можливості їздити до Криму немає, ми сумуємо все, а тут ми ближче можемо доторкнутися до Криму. Я проживаю в Туреччині зараз, мені це допомагає паралельно з турецькою мовою і для загального розвитку. Буде створюватися онлайн-група для тих, хто не може фізично відвідувати так, як я відлітаю і я буду продовжувати навчання в ZOOM ",- розповіла Євгенія, яка прийшла на базове заняття з кримськотатарської мови.
Викладач з історії Криму Бекір Аблаєв наголосив, що попит на вивчення мови корінного народу Криму збільшується.
"Попит на вивчення мови корінного народу Криму збільшується з кожним роком і це не може не радувати та не тішити. Крім цього ми говоримо про курси турецької мови і разом з посольством Турецької республіки в Україні такі курси будуть запущені", - сказав Аблаєв.
Сьогодні на занятті було 12 чоловік. Максимальна кількість людей у групі 20 чоловік через обмеження у зв'язку з пандемією коронавірусу.
"Я народився в кримськотатарській сім'ї, я кримський татарин і дуже довгий час спілкувався рідною мовою, поки не пішов в школу. Як не крути, у нас немає своєї державності і кримськотатарська мова нам потрібна для побуту. Пішли з життя мої бабуся і дідусь - це єдині люди з якими я говорив кримськотатарською мовою. Хто як не я повинен цю мову нести далі, як то кажуть від батька до сина", - розповів Айдер Мемедов.
Кореспондентка Суспільного Крим Анастасія Рашко зазначила, що урок триває 1 годину 20 хвилин.
"Це було дуже цікаво. Спочатку я практично нічого не розуміла. Записувала у блокнот слова, які чула українськими літерами. Але мені все ж таки вдалося вивчити 2 вирази кримськотатарською. "Сен мені ансайсн" - це означає "ти мене розумієш?" та "мен янтик ашамага севем" - це означає "я люблю їсти янтики", - підсумувала кореспондентка.
На курс можуть записатись як діти, так і дорослі. Курс безкоштовний та кожен охочий може заповнити форму на сайті Кримського дому аби відвідати заняття.
![Читайте новини Криму на сайті Суспільне Новини](/pub/cdn/1688998732_Суспільне крим.jpg)
![Стосунки українців з Кримом набагато довші за росіян та Російської імперії - літературознавиця](/pub/cdn/1688928749_Крим.jpg)
![До окупації кримські театри майже не висвітлювали тему Криму та українську культуру - театральна режисерка](/pub/cdn/1688895103_театр.jpg)
![Український режисер з Криму Сенцов отримав контузію на фронті](/pub/cdn/1688923901_Олег Сенцов.jpg)
![Крим в українському культурному просторі: «Кримське питання» на Суспільному](/pub/cdn/1688891470_Кримське питання.jpg)
![У районі Керчі окупанти збили крилату ракету](/pub/cdn/1688894989_Керч.jpg)
![Керч та Джанкой заливало, а біля Кримського мосту кружляв смерч: наслідки негоди](/pub/cdn/1688890629_Джанкой.jpg)
![У Міноборони визнали підрив Кримського мосту минулого року українською операцією](/pub/cdn/1665304036_Кримський міст.jpg)